Outsourcing w zakresie zarządzania pracownikami
Czy outsourcing pracowników i outsourcing w zakresie zarządzania pracownikami są tym samym? Niezupełnie. Wyjaśniamy na czym polegają różnice.
Outsourcing pracowników polega na ich przejęciu przez nowego pracodawcę, wskutek sprzedania zakładu pracy przez poprzedniego pracodawcę. W takim przypadku wszystkie obowiązki związane z kadrami, zatrudnieniem i rozliczeniem pracownika, spoczywają na barkach podmiotu, który przejął przedsiębiorstwo.
Outsourcing w zakresie zarządzania pracownikami polega natomiast na powierzeniu obsługi pracowników firmie zewnętrznej. Firma ta, na rzecz zlecającego przedsiębiorstwa, pełni usługę outsourcingu zarządzania pracownikami.
To oznacza, że w obowiązku tej firmy może znaleźć się obsługa pracowników w zakresie ich dokumentacji dotyczącej zatrudnienia i płac. Firma outsourcingowa może również wypłacać pracownikowi wynagrodzenie oraz rozliczać obowiązujące składki z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Należy jednak pamiętać, że firma outsourcingowa w takim przypadku nie ma pełni władzy nad pracownikiem. To pracodawca decyduje o zatrudnieniu, zwolnieniu, podwyżce, czy urlopie swojego podwładnego. W przypadku problemów prawnych, bardzo przydatna może być obsługa prawna firm w rzeszowie.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Społeczna rola ochrony zabytków
To, że zabytkowe dzieła architektury podlegają ochronie prawnej jest normą cywilizacyjną w naszym kręgu kulturowym. Obecność takich regulacji w prawie jest wynikową tego, że Europa ma szczególny wkład w rozwój architektury i praktycznie w każdym kraju są fantastyczne przykłady tego, jak można było
Symbol Amnesty International
W maju 1961 roku ukazał się apel Petera Benensona opublikowany w londyńskim „The Observer” o uwolnienie sześciu ofiar dyktatur politycznych nazwanych po raz pierwszy „więźniami sumienia”. W lipcu sygnatariusze apelu spotkali się w Brukseli i postanowili powołać międzynarodowy ruch w obronie osobis