Idealne ubrania dla kobiet w ciąży
Sklepy z odzieżą dla kobiet ciężarnych oferują bardzo zróżnicowany wybór. Przyszłe mamy mogą w nich znaleźć stroje na każdą okazję. Warto jednak wybierać odpowiednie ubrania, które będą wygodne dla mamy. Najlepiej żeby były wykonane z naturalnych tkanin. Najważniejszym kryterium jest jednak brak ucisku, szczególnie w okolicy brzucha. Z tego powodu idealną opcją są bluzki lub sukienki, które posiadają odcięcie pod biustem. Tego typu ubrania mają wiele korzyści.
Jedną z nich jest to, że doskonale podkreślą rosnący brzuszek. Jednakże ubrania te mogą się przydać nawet po porodzie. W szczególności dotyczy to tych kobiet, które zmagają się z nadwagą. Zazwyczaj największą trudność stanowi zakup spodni i spódnic. Kobietom w ciąży szczególnie polecane są spodnie typu biodrówki. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że stan tych spodni umieszczony jest poniżej linii brzucha. W sklepach można znaleźć specjalne bluzki, które są nieco przedłużane na przodzie.
Dzięki temu bluzki nie podnoszą się na brzuchu. Dodatkowo panie w ciąży mogą zakupić specjalny pas ciążowy, który będzie idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy dany element garderoby będzie za krótki. Ważną częścią garderoby są także buty. Kobiety w ciąży powinny zrezygnować ze szpilek i butów na wysokim obcasie. Zamiast tego należy wybrać obuwie na płaskiej podeszwie. Na wyjątkowe okazje można założyć buty na niskim, ale stabilnym obcasie. Codzienny strój można uzupełnić o liczne dodatki.
Lepiej zrezygnować z pierścionków, ponieważ w okresie ciąży występują częste obrzmienia palców.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Społeczna rola ochrony zabytków
To, że zabytkowe dzieła architektury podlegają ochronie prawnej jest normą cywilizacyjną w naszym kręgu kulturowym. Obecność takich regulacji w prawie jest wynikową tego, że Europa ma szczególny wkład w rozwój architektury i praktycznie w każdym kraju są fantastyczne przykłady tego, jak można było
Symbol Amnesty International
W maju 1961 roku ukazał się apel Petera Benensona opublikowany w londyńskim „The Observer” o uwolnienie sześciu ofiar dyktatur politycznych nazwanych po raz pierwszy „więźniami sumienia”. W lipcu sygnatariusze apelu spotkali się w Brukseli i postanowili powołać międzynarodowy ruch w obronie osobis